Remont łazienki – rady, które warto wziąć pod uwagę!

Wiele osób, które stoją przed koniecznością wykonania remontu w łazience zadaje sobie pytanie, co zrobić, aby wszystko poszło gładko i po ich myśli. W końcu, remontu takiego nie dokonujemy codziennie, a jego efekty mają nam posłużyć przynajmniej na kilka lat. Mimo, iż łazienki zwykle nie należą do największych pomieszczeń w domu, ich remont wymaga dokładnego zaplanowania i przygotowania.

Czytaj dalej

Jak uchronić się przed pseudofachowcami?

Osoby decydujące się na remont stają przed nie lada wyzwaniem. Ich zadaniem jest przede wszystkim znalezienie solidnej firmy, fachowca, którzy zapewnią zleceniodawcom satysfakcję z wykonanej pracy. Jednak, czym kierować się podczas wyboru specjalisty? Tyle słyszy się przecież o fachowcach zaczynających swoją pracę, którzy po wzięciu zaliczki uciekli z miejsca pracy. Oprócz tego bywają również sytuacje, że zaraz po zakończeniu remontu pękają płytki czy też odpada świeżo nałożona farba. Jak zatem uniknąć takich rozczarowań? Istnieją dwa sposoby na znalezienie ekipy remontowej, a każdy z nich ma swoje wady i zalety.

Czytaj dalej

Wadliwość mieszkania – odbiór i rękojmia

Początek nowego roku bardzo często należy do okresu zmian i postanowień. Dla wielu osób jest to idealny czas, aby kupić nowe mieszkanie i rozpocząć kolejny rok z własnym dachem nad głową. Jednak jak postępować w sytuacji, gdy wymarzone gniazdko okaże się wadliwe? Oto kilka rad, które pomogą uniknąć konieczności wykonywania remontów i napraw na własny koszt.
Najważniejszą i podstawową kwestią jest odbiór lokalu. Powinien odbywać się on w obecności kupującego. Dzięki temu, w momencie, gdy dostrzeże on wady w mieszkaniu, istnieje możliwość sporządzenia protokołu z zastrzeżeniami. Po jego podpisaniu, deweloperowi przysługuje 14 dni na podjęcie decyzji, czy uwzględnia on uwagi kupującego, czy też nie. Oprócz tego, warto pamiętać również, na co szczególnie zwracać uwagę przy odbiorze nowego mieszkania. Fundamentalną kwestią jest oczywiście sprawdzenie jego powierzchni oraz tego, czy ściany w lokalu są proste. Mówiąc konkretniej, należy zweryfikować ich pion, poziom oraz kąty na styku. Warto sprawdzić również szczelność okien i drzwi oraz czy zostały one prawidłowo zamontowane. Nie należy zapominać także o wentylacji. Źle poprowadzona może sprzyjać trudnej do usunięcia wilgoci.

Czytaj dalej

Mieszkanie dla Młodych – MDM

Trendy we wnętrzach

Planowanie remontu mieszkania

Remont mieszkania- bo najważniejsze to mieć plan!

Rozglądając się po mieszkaniu, dostrzegasz, że Twoje cztery kąty nie cieszą już tak jak na samym początku? Chciałbyś coś zmienić i planujesz remont mieszkania, lecz nie wiesz, od czego tak naprawdę zacząć? Wielu osobom wydaje się, że remont wiąże się z ogromnym chaosem i postawieniem mieszkania do góry nogami. Jednak wcale nie musi tak być, gdy odpowiednio się do niego przygotujemy. Warto mieć na uwadze cztery główne etapy, które mogą nam w tym pomóc.

Pierwszym z nich jest opracowanie dobrego planu. Bez względu na to, czy planujemy przeprowadzenie gruntownej przebudowy, czy jedynie małych prac remontowych, ważna jest dobra strategia. Warto już na samym początku uświadomić sobie, czego tak właściwie oczekujemy od ekipy remontowej, aby uniknąć późniejszych niedomówień lub spontanicznego podejmowania decyzji.

Czytaj dalej

Wycinka drzewa, czy zawsze konieczna?

Bardzo często utożsamiamy drzewa z dużym niebezpieczeństwem, gdzie starając się je ograniczyć wycinamy drzewa w naszym sąsiedztwie, a miasta tną drzewa na potęgę w trosce o bezpieczeństwo. Czy aby na pewno jest to konieczne i drzewa są takie niebezpieczne? Szczególnie, po wprowadzeniu nowej ustawy.

Czytaj dalej

Działalność nierejestrowana – na czym polega?

Zgodnie z ustawą o prawie przedsiębiorców, będąca częścią Konstytucji biznesu, działalność nierejestrowana to taka:

  • której przychód nie przekracza w żadnym miesiącu 50% minimalnego wynagrodzenia,
  • której właściciel nie wykonywał działalności gospodarczej w okresie ostatnich 60 miesięcy.

Należy mieć na uwadze, działalność nierejestrowana nie może mieć zastosowania kiedy jest wykonywana w ramach umowy spółki cywilnej. Z takiego rozwiązania nie mogą skorzystać także działalności, której typ wymaga koncesji, licencji lub pozwolenia.

Jeśli w czasie prowadzenia nierejestrowanej działalności wykonawca dokona wpisu do rejestru CEIDG, staje się ona automatycznie działalnością gospodarczą. Następuje to z dniem, który określony jest we wniosku.

Czytaj dalej